Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/netmaste/domains/teczowadolina.eu/public_html/index.php on line 6
Tęczowa Dolina- atrakcje, gril, zwierzęta gospodarcze
Strona głównaOfertaAtrakcjeCennikGaleriaOpinie
Losowe zdjęcie
Kontakt
 
 
 
509-971-279 
41-311-52-97 
agroturystyka@vip.onet.pl 
Adres
woj. Świętokrzyskie
26-010 Bodzentyn
Siekierno-Przedgrab 9
Dojazd


Dla najmłodszych Duży ogród, plac zabaw, huśtawki, piaskownica, domek zabaw, leżaki. W czasie złych warunków atmosferycznych zapewniamy dostęp do gier planszowych oraz domową biblioteczkę. Zimą liczne górki i pagórki z możliwością zjazdu dla początkujących narciarzy i saneczkarzy.

Nasi goście mają możliwość obcowania ze zwierzętami z gospodarstwa gdzie ulubieńcem dzieci jest kucyk „GUCIO”

Na życzenie gości organizujemy ogniska, grill, wycieczki piesze i rowerowe, grzybo i jagodobranie (do lasu – 500m ) Zimą kuligi z ogniskiem.

Atrakcje w okolicy:
Zagroda Czernikiewiczów 1809r.- skansen
Zagroda Czerikiewiczów Zagroda Czernikiewiczów w Bodzentynie będąca własnością Muzeum Wsi Kieleckiej działa jako punkt etnograficzny, jest zachowanym in situ obiektem stanowiącym wspaniały przykład specyficznej architektury małych miasteczek rolniczych, tak licznie występujących w przeszłości na terenie całej Kielecczyzny i obecnych na jej obszarze także w czasach dzisiejszych. W skład zagrody wchodzą: budynek mieszkalny, budynki gospodarcze oraz wozownia, które wraz z zamykajacym podwórze od ul. Św. Ducha drewnianym ogrodzeniem tworzą zwarty zespół w kształcie czworoboku.
Link
Ruiny zamku w Bodzentynie
Ruiny zamku w Bodzentynie Zamek w Bodzentynie powstał w połowie XIV w. z inicjatywy biskupa Bodzętego, który w 1355 r. przeniósł tu siedzibę dworu myśliwskiego z pobliskiego Tarczka. Na wzgórzu górującym nad doliną Psarki powstała wówczas budowla drewniana. Przed 1380 r. następca Bodzętego, biskup Florian z Mokrska wybudował gotycki zamek murowany - lokalną rezydencję biskupów krakowskich.
Link
Zamek w Chęcinach
Zamek w Chęcinach Budowę zamku w Chęcinach rozpoczęto na przełomie XIII i XIV wieku, a wśród inicjatorów tego przedsięwzięcia najczęściej wymienia się króla czeskiego Wacława II, biskupa Krakowa Jana Muskatę, Mikołaja Sieciesławowicza herbu Odrowąż czy też Władysława Łokietka (przed koronacją). Pierwsza wzmianka o zamku pochodzi z 1306 r. i dotyczy nadania przez Łokietka biskupowi Muskacie warowni wraz z jedenastoma okolicznymi wsiami.
Link
Muzeum Wsi Kieleckiej-Skansen w Tokarni
Muzeum Wsi Kieleckiej-Skansen w Tokarni Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni skupia zabytkowe obiekty budownictwa drewnianego przeniesione z różnych miejscowości regionu świętokrzyskiego. Muzeum tworzy 38 obiektów rozmieszczonych w pięciu sektorach: małomiasteczkowym, wyżynnym, dworsko-folwarcznym, budownictwa świętokrzyskiego i terenów lessowych.
Link
Jaskinia Raj
Jaskinia Raj Jaskinia Raj jest typową jaskinią krasową rozwiniętą w wapieniach. Choć niewielka, wyróżnia się wśród polskich jaskiń bogatą i dobrze zachowaną szatą naciekową. Należy do nielicznych w kraju jaskiń oświetlonych elektrycznie (oświetlenie światłowodowe) i udostępnionych do zwiedzania pod opieką przewodnika.
Link
Dąb Bartek
Dąb Bartek Dąb Bartek – jeden z najstarszych w Polsce dębów, od 1954 r. chroniony jako pomnik przyrody, rosnący przy drodze we wsi Zagnańsk, w województwie świętokrzyskim.
Link
Klasztor-Święty Krzyż
Klasztor-Święty Krzyż Data założenia klasztoru benedyktynów na Łysej Górze nie jest znana. Tradycja benedyktyńska utrwalona przez opata Katarzynkę w monografii Powiesi Rzeczy Istej, a powtórzona przez Długosza w Dziejach Polski, przypisuje fundacje Bolesławowi Chrobremu w 1006 roku. Natomiast opat Maciej z Pyzdr (II połowa XV w.) umieścił notatkę na marginesie Rocznika Świętokrzyskiego, że klasztor na Łysej Górze został założony w 1020 roku (M.P.H. tom El, str. 57).
Link
Bałtów- Park Jurajski
Bałtów- Park Jurajski JuraPark (park dinozaurów) zajmuje obszar 3,5 ha. Na jego terenie znajduje się obecnie ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń – wszystkie naturalnej wielkości. Modele, które można podziwiać w JuraParku wykonywane są przez współpracujących z nami paleoartystów z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii.
Link
Gołoborze
Gołoborze Nazwa gołoborze jest terminem ludowym nadanym przez miejscową ludność. Określa ona obszary bezleśne (gołe od boru) znajdujące się na stokach pasm górskich. Gołoborza zbudowane są z bloków kambryjskiego piaskowca kwarcytowego powstałych ponad 500 mln lat temu. W Świętokrzyskim Parku Narodowym występują one zarówno na północnym jak i południowym stoku pasma Łysogórskiego.
Link
Najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich Łysica-612m n.p.m
Najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich Łysica-612m n.p.m Łysica (pot. Góra Świętej Katarzyny[1]) – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich o wysokości 611,8 m n.p.m.[2] Znajduje się w zachodniej części Łysogór, na południowy wschód od wsi Święta Katarzyna. Należy do Korony Gór Polski, jest jej najniższym szczytem. Znajduje się w obszarze ochrony ścisłej Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
Link
Ruiny wielkiego pieca w Samsonowie
Ruiny wielkiego pieca w Samsonowie W 1817 roku Stanisław Staszic wystąpił z inicjatywą wybudowania nowej huty w Samsonowie. Kamień węgielny w 1818 r. położył namiestnik Królestwa Polskiego książę gen. Józef Zajączek, toteż nazwano ją hutą "Józefa". Budowali ją specjaliści saksońscy pod nadzorem Bogumiła Schmidta i Fryderyka Lampe na wzór huty w Pankach koło Częstochowy. Wybudowano wielki piec, odlewnię, modelarnię oraz suszarnię.
Link